HAKKIMIZDA
Firmamız Tez Oksijen  1978 yılında Sayın Erol BATTAL oksijen gazı dolum tesis olarak faaliyetlerine başlamış, 1992 yılında karbondioksit dolum tesisi,1993 yılında TS 862 ve TS 7450 standartlarında yangın söndürme cihazları dolum tesisi ve hidrostatik test ünitesi kurarak Bilim ve Teknoloji bakanlığından belgeli olarak hizmetlerine devam etmiştir. 1994 yılından itibaren Tez Oksijen Sanayi ve Ticaret A.Ş ünvanı ile Çorum Organize Sanayi Bölgesinde tesislerini inşa edip faaliyetlerini sürmektedir. 1999 yılında Amasya ili Merzifon ilçesinde Oksijen ve Karbondioksit tesisleri kuran firmanız 2009 yılı itibari ile Merzifon Organize Sanayi Bölgesine taşınıp,hizmetine devam etmektedir.
Tez Oksijen A.Ş. Çorum ve Amasya ili Merzifon ilçesindeki tesislerinde  Oksijen, Karbondioksit ve Yangın Söndürme Cihazları dolumu işi ile iştigal etmekte olup TEZ OKSİJEN A.Ş. Sanayi ,Tıbbi Gazlar ve Yangın Söndürme Cihazları Dolumu sektöründeki deneyim ve tecrübesini   2007 yılında (EPDK) Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan almış olduğu CNG (Sıkıştırılmış Doğalgaz) tesisini kurup, faaliyetine başlamış bölgede bir ilki gerçekleştirmiş ve  bölgenin en başarılı kuruluşlar arasında yer almıştır.
Yurt dışından getirilen yüksek basınçlı kompresörler yardımı ile Ülkemizin coğrafi şartları gereği boru hatları ile her noktaya götürülmesi mümkün olmayan ancak ekonomik verimli ve çevre dostu oluşu gibi yaraları ile günümüzün en stratejik enerji kaynaklarından biri olan  doğalgaz TEZ OKSİJEN A.Ş. tarafından tüketiciye sıkıştırılmış olarak özel tüplerde sunulmaktadır. Çorum ilimize ilave olarak Ordu iline tesis kurup faaliyetine başlayan CNG ( Sıkıştırılmış Doğalgaz ) tesisleri ile Anadolu’nun ve Karadeniz’in bir çok iline taşıma yolu ile doğalgaz ulaştarabilmekte ve hatsız doğalgaz kullanılabilme imkanını sağlamaktadır. Tez Oksijen A.Ş. eğitimli uzman ekibi,  gelişmeye açık,rekabetçi ve yenilikçi atılımlarıyla müşterilerinin taleplerinden en uygun ve maksimum hizmet kalitesinde çözümler üreterek CNG (Sıkıştırılmış Doğalgaz ) sektöründe bölgenin lider kuruluşu olmuştur.